WIG20 wzrósł o 0,73 proc. i wyniósł 2205,27 pkt.


WIG20 na zamknięciu sesji we wtorek wzrósł o 0,73 proc. i wyniósł 2205,27 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 207 spółek, 94 spadł, 48 nie zmienił się. Akcjami 8 spółek nie handlowano.

PA Nova odkłada planowaną emisję nowych akcji. Wypracowany w 2009 roku zysk zostanie przeznaczony na rozwój organiczny. Portfel zamówień na 2010 rok wynosi obecnie 170 mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. Środowe przedpołudnie na warszawskim parkiecie upływa pod znakiem zwyżki głównych indeksów. Indeks WIG20 sforsował opór na poziomie 2400pkt. i o godzinie 11.15 zyskuje 0,6%. Kolejną sesję dobrze wypadają spółki małe i średnie. Indeksy sWIG80 oraz mWIG40 zyskują odpowiednio 0,4% oraz 1,1%. Kryzys finansowy w Grecji stworzył niemieckim blogerom możliwość szczerego wypowiedzenia się na temat Unii Europejskiej - a zwłaszcza euro. "Oddajcie nam naszą niemiecką markę" - pisze jeden z nich. Inny radzi Wielkiej Brytanii, która nie jest członkiem unii walutowej, by trzymała się od niej z daleka: "Nie warto. Zachowajcie swojego funta. My powinniśmy byli zrobić to samo z marką".Pożegnanie z tradycyjnymi żarówkami to nie tylko korzyści dla środowiska wynikające z mniejszego zużycia energii. To także problemy z utylizacją elektroodpadów - również tych niebezpiecznych dla otoczenia. W przyszłym roku polska gospodarka będzie się rozwijała nawet w tempie 1 proc., a rząd zamierza zwiększyć dziurę w budżecie do co najmniej 30 miliardów złotych. Tak wynika ze wstępnych założeń do przyszłorocznego budżetu do których dotarł dziennik "Polska". Pitkowa sesja zakoczya si nieznacznym wzrostem indeksw, kosmetyczny spadek odnotowa jedynie sWIG80. Po wyszym otwarciu WIG-20 wytyczy dzienne 2365 pkt., a w kolejnych godzinach indeks pogbi tendencj spadkow do nowego, krtkoterminowego minimum na 2315 pkt., czyli rejonie 50% zniesienia caego ostatniego wzrostu.

Pracodawcy oraz związkowcy z Komisji Trójstronnej sceptycznie odnoszą się do zaproponowanych w ubiegłym tygodniu zmian w systemie emerytalnym. Podczas poniedziałkowego posiedzenia ich przedstawiciele zwrócili się do minister pracy Jolanty Fedak o pisemne stanowisko resortu w tej sprawie wraz z uzasadnieniem.

Polacy dotąd masowo odchodzili z rynku pracy, przechodząc na wcześniejszą emeryturę. W lutym padł jednak inny rekord: liczba emerytów spadła do nieco ponad 5 mln osób - zauważa "Dziennik Polski". O tej porze roku ambicją każdego analityka i wielu inwestorów jest przebadanie po raz kolejny efektu stycznia.

Wystarczy 200 złotych długu niespłaconego przez dwa miesiące - i można mieć problem z wzięciem kredytu, czy zakupami na raty. Od poniedziałku zaczynają obowiązywać nowe przepisy, dzięki którym niemal każdy będzie mógł zgłosić każdego nierzetelnego dłużnika do Biura Informacji Gospodarczej. W I kwartale Londyn powrócił na szczyt europejskiej tabeli IPO, czyli debiutów giełdowych i pomógł Europie wyprzedzić Stany Zjednoczone - wynika z zestawienia PricewaterhouseCoopers. Druga jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. - Polityczne utarczki w związku z wyznaczonymi na 17 stycznia wyborami prezydenckimi na Ukrainie powodują, że Kijów opóźnia regulowanie należności za importowany z Rosji gaz ziemny - oświadczył w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Der Spiegel" rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew.Trwa kontrola kont w watykańskim banku Ior - twierdzi "La Repubblica". Według dziennika operacja jest efektem dochodzenia w sprawie korupcji przy przetargach na organizację szczytu G8. Śledztwo wykazało powiązania bohaterów afery z przedstawicielami Watykanu. Piątkowe dane o rynku pracy w USA przyniosły euforię na rynku i złoty przebił tegoroczne szczyty, a możliwe jest jego dalsze umocnienie. Od listopada rodzimy browar PlzeňskĂ˝ Prazdroj podnosi cenę swego sztandarowego produktu - piwa Pilsner Urquell. Półlitrowy napój będzie tam droższy o koronę i trzeba będzie za niego zapłacić 20,9 koron (1 CZK = 0,162 PLN). Droższe będą też cztery inne piwa produkowane w tym browarze, w tym nawet bezalkoholowy Birell.

Meritum Bank stawia na franczyzę


- Meritum Bank w pierwszej połowie przyszłego roku chce rozpocząć budowę sieci franczyzowej, docelowo planuje mieć 250-300 placówek franczyzowych i 10 oddziałów własnych. Bank podtrzymuje, że do 2013 roku chce pozyskać 300 tys. nowych klientów - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami Joanna Krzyżanowska, wiceprezes banku.

Jednostkowy backlog Compu ma wartość ok. 90 mln zł


Jednostkowy backlog Compu na 2010 r. wynosi obecnie około 90 mln zł i jest to rekordowa wartość w historii spółki. W bieżącym roku spółka liczy na realizację ciekawych kontraktów w zakresie bezpieczeństwa korporacyjnego - podał Comp w komunikacie prasowym.

Pozytywne nastawienie inwestorów dźwiga indeksy


Środowa sesja nad Wisłą zakończyła się w optymistycznym stylu.

Bogdanka podniosła prognozę zysku netto w 2009 r. do 178,1 mln zł


Zarząd spółki Lubelski Węgiel Bogdanka podwyższył prognozę wyników finansowych na 2009 rok wobec opublikowanej w prospekcie emisyjnym, poinformowała spółka w komunikacie we wtorek. Prognoza przychodów ze sprzedaży została podwyższona do 1,14 mld zł z 1,09 mld zł, zysku operacyjnego do 222,5 mln zł z 178,3 mln zł, a zysku netto do 178,1 mln zł z 140,6 mln zł.

Tell kupi 41 punktów Polkomtela


PTI, spółka zależna Tella, podpisała ze spółką Maksimum umowę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa obejmującej 41 punktów sprzedaży usług Polkomtela za 7,5 mln zł - podał Tell w komunikacie.

fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszystek być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły również każdorazowo na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice fabrykant

kalendarze Sosnowiec http://kalendarz.eu/

kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne także kalendarze książkowe. Jakikolwiek prawdopodobnie zestawić zlecenie na kalandarze w środku naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny także furt na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice