Generał przeprasza za żołnierzy gejów


Amerykański generał John Sheehan przeprosił we wtorek za sugerowanie, że holenderscy żołnierze nie powstrzymali masakry w Srebrenicy w 1995 roku, ponieważ część z nich była gejami. Jego słowa sprzed kilku tygodni wywołały powszechne oburzenie.

Trener zajmującej ostatnie miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Odry Wodzisław Marcin Brosz pojechał na staż do niemieckiej Borussi Dortmund. Napastnik Legii Warszawa Takesure Chinyama przejdzie we wtorek artroskopię kolana - poinformował oficjalny serwis internetowy warszawskiego klubu. Włoski minister do spraw europejskich Andrea Ronchi złożył hołd ofiarom sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński. Minister złożył we wtorek podpis w księdze kondolencyjnej w ambasadzie RP w Rzymie.Antti Siltala został nowym siatkarzem Delecty Bydgoszcz. Przyjmujący fińskiej reprezentacji w zespole ma zastąpić Piotra Gruszkę, który wcześniej rozwiązał kontrakt z klubem. Radomir Antić przedłużył umowę z Serbskim Związkiem Piłki Nożnej. Ma za zadanie wprowadzić serbską kadrę do polsko-ukraińskich mistrzostw Europy. Prawie wszyscy spośród około 75 tys. kirgiskich uchodźców już wrócili z Uzbekistanu do Kirgistanu - poinformowały władze krigiskie.

Japońskie linie lotnicze Air Nippon, poszukujące sposobów na zmniejszenie zużycia paliwa, na wybranych trasach będą prosiły pasażerów, aby skorzystali z toalety przed wejściem na pokład samolotu - informuje agencja AFP.

Korona Kielce porozumiała się ze Zniczem Pruszków w sprawie wypożyczenia Łukasza Cichosa. Napastnik w najbliższym czasie dołączy do zespołu z Pruszkowa przebywającego aktualnie na obozie w Rewalu. "Cichy" będzie reprezentował barwy Znicza do końca sezonu 2009/2010 - informuje oficjalna strona kieleckiego klubu. Trener Barcelony Josep Guardiola został ukarany przez Hiszpańską Federację Piłkarską grzywną w wysokości 15 tysięcy euro za zarzucenie sędziemu Carlosowi Gomezowi... kłamstw w pomeczowym raporcie.

Para Brytyjczyków została skazana na miesiąc więzienia za całowanie i dotykanie się w miejscu publicznym. Dodatkowo ukarano parę grzywną za spożywanie alkoholu. Wyrok zapadł w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polska jako jedyne państwo UE uniknęła recesji w latach 2008-09, ale nie może spocząć na laurach z powodu chwiejnej kondycji strefy euro i wysokiego wzrostu deficytu budżetowego w ubiegłym roku. Polska gospodarka w odróżnieniu od innych nie skurczyła się dzięki szczęściu i dobrym decyzjom" - napisał "Financial Times" w specjalnej wkładce na temat Polski. Pierwszy minister Irlandii Północnej Peter Robinson znalazł się pod ostrzałem mediów za sprawą małżonki, która wplątała go w skandal obyczajowo-finansowy.Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie weźmie udziału w obchodach 20-lecia niepodległości Litwy w najbliższy czwartek w Wilnie - poinformowały litewskie media. Białoruś na wileńskich uroczystościach będzie reprezentował wicepremier Wiktar Buria. Chiny, gdzie tylko w 2008 roku stracono ponad 1,7 tys. osób mają ograniczyć liczbę wydawanych wyroków śmierci. Zmiany w kraju nakazał Sąd Najwyższy. Demokraci w Kongresie USA rozważają zmianę dotychczasowej taktyki i przeforsowanie kluczowej dla prezydenta Obamy reformy systemu opieki zdrowotnej mimo oporu republikańskiej opozycji.

Hokej kobiet: Amerykanki i Finki w półfinale


Reprezentacje USA i Finlandii dołączyły do Kanady oraz Szwecji uzupełniając grona półfinalistów olimpijskiego turnieju hokeja na lodzie kobiet w Vancouver.

Hiszpania ułatwia aborcję


Bezkarna aborcja do 14. tygodnia ciąży, a w wyjątkowych przypadkach nawet do 22. tygodnia. Mimo fali protestów Kościoła katolickiego w Hiszpanii złagodzono restrykcyjną dotąd ustawę o przerywaniu ciąży.

Przyjaciel aferzysty znaleziony martwy w basenie


Amerykańska policja poinformowała w niedzielę o śmierci bliskiego przyjaciela amerykańskiego oszusta Bernarda Madoffa.

Związki USA i Izraela z terrorystami. "Mam dowód"


Mam dowód, że Stany Zjednoczone i Izrael mają powiązania z wiodącymi światowymi organizacjami terrorystycznymi - oświadczył irański prezydent Mahmud Ahmadineżad zaledwie kilka dni przed swoją wizytą w USA.

-URL

Piorunujący początek Czechów


Hokejowa reprezentacja Czech pokonała drużynę Łotwy 5-2 w meczu grupy B olimpijskiego turnieju w Vancouver. Nasi południowi sąsiedzi objęli prowadzenie w tabeli.

fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszystek być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły również każdorazowo na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice fabrykant

kalendarze Sosnowiec http://kalendarz.eu/

kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne także kalendarze książkowe. Jakikolwiek prawdopodobnie zestawić zlecenie na kalandarze w środku naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny także furt na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice