Nietypowy hołd narciarzy dla Michaela Jacksona


Norwescy alpejczycy nagrali spontaniczny taniec w hołdzie dla Michaela Jacksona. Film umieszczony w internecie wzbudził tak ogromne zaintersowanie, że będzie trailerem olimpijskim.

Pisanki, symboliczne groby Jezusa, cukrowe baranki, święcenie pokarmu, procesje - wielkanocnych tradycji jest wiele. Kostarykańczycy do tego międzynarodowego dziedzictwa dopisują jeszcze jedną, niezwykłą - polowanie na krokodyla. Zadowolenie z rozwoju stosunków Rosji z Ukrainą wyraził premier Władimir Putin, w dzień po podpisaniu umowy o utrzymaniu na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w zamian za obniżkę cen gazu. Bramkarz Realu Madryt Iker Casillas narzeka na piłki, którymi rozgrywane będą mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów. "Bardzo mi przykro, ale na tym poziomie rywalizacji sprzęt mógłby być lepszy" - zaznaczył.Zamieszki w Republice Południowej Afryki. Domagający się podwyżek żołnierze protestowali na ulicach Pretorii. By stłumić demonstrację policja użyła gumowych kul i gazu łzawiącego. Jemeńskie władze wysłały kilkuset dodatkowych żołnierzy na obszar dwóch górzystych prowincji (muhafaz) na wschodzie kraju, uważanych za bastion Al-Kaidy - poinformował anonimowo przedstawiciel jemeńskich sił bezpieczeństwa. Co najmniej 18 ludzi zginęło, a 20 zostało rannych, kiedy na południu Indii rozpędzona ciężarówka wjechała w dwa traktory ciągnące przyczepy z gośćmi jadącymi na wesele - poinformowała policja.

Większość Brytyjczyków przeciwna jest brytyjskiemu udziałowi w wojnie w Afganistanie - wynika z sondażu, którego wyniki publikuje londyński "Mail on Sunday".

Szefowa nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys powiedziała TV Biełsat, że nie zdoła zgromadzić pieniędzy potrzebnych do zapłacenia kar nałożonych na nią przez władze białoruskie. W wieku 41 lat karierę kończy słynny niemiecki tenisista stołowy Joerg Rosskopf (TG 1837 Hanau). Ostatnie spotkanie rozegra w piątek, w Bundeslidze, przeciwko TTC Fulda-Maberzell, w składzie z inną legendą ping-ponga - Szwedem Janem-Ove Waldnerem.

Umiarkowane organizacje muzułmańskie przystąpiły do akcji plakatowej mającej na celu pokazanie islamu jako religii wnoszącej pozytywne wartości do brytyjskiego społeczeństwa - informuje Sky TV. W wieku 93 lat zmarł dwukrotny mistrz olimpijski w drużynie z 1936 roku w kolarstwie Francuz Guy Lapebie. Cztery komplety medali są do zdobycia w piątek na arenach zimowych igrzysk. Polskim kibicom zaprezentuje się dwoje wicemistrzów olimpijskich - Justyna Kowalczyk i Adam Małysz.Obywatele Serbii, Macedonii i Czarnogóry, posiadający paszporty biometryczne, od 19 grudnia będą mogli wjeżdżać bez wiz do Unii Europejskiej, maksymalnie na 90 dni - zgodzili się w poniedziałek ministrowie spraw wewnętrznych państw UE na spotkaniu w Brukseli. Holenderski lekarz van Dijk, który w 2008 roku operował staw skokowy Cristiana Ronaldo zdecydował, że na razie druga operacja konieczna nie będzie. Podczas rozgrywanych w Odense pływackich mistrzostw Danii na krótkim basenie Rikke Moeller-Peterson ustanowiła rekordy Europy w stylu klasycznym na dystansach 100 metrów (1.04,71) i 200 metrów (2.18,52).

Holandia: Upadł rząd koalicyjny


Dzisiaj nad ranem upadł rząd w Amsterdamie na skutek nieporozumień w obrębie koalicji w sprawie wycofania wojsk z Afganistanu w tym roku. Premier przedłoży w sobotę królowej Beatrix rezygnacje ministrów Partii Pracy (PvdA).

"NATO ostatecznie zwycieży w Afganistanie"


- Choć nie będzie łatwo, to NATO odniesie ostatecznie zwycięstwo w Afganistanie - oznajmił najwyższy dowódca sił Sojuszu w Europie, amerykański admirał James Stavridis w pierwszym wywiadzie od czasu objęcia swej funkcji. W poniedziałek amerykański dowódca w samym Afganistanie twierdził coś zgoła innego.

Chiny: Ponad tysiąc dzieci zatruło się ołowiem


Kolejna grupa dzieci w Chinach uległa zatruciu ołowiem - podaje chińska agencja prasowa Xinhua. Z powodu zatrucia ucierpiało 1354 dzieci w prowincji Hunan.

Porażki unijnej dyplomacji


Wtorkowa prasa europejska nie przynosi dobrych wiadomości dla Unii Europejskiej, w szczególności zaś dla nowych władz, które od Traktatu Lizbońskiego stoją na jej czele.

Robert Krawczyk czuje niedosyt po Grand Prix


Wygrana z wicemistrzem świata Białorusinem Siarhejem Szundzikau otworzyła Robertowi Krawczykowi (81 kg) drogę na podium zawodów Grand Prix w judo w Duesseldorfie. Ostatecznie Polak zajął trzecie miejsce, co przyjął z umiarkowanym zadowoleniem.

fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszystek być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły również każdorazowo na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice fabrykant

kalendarze Sosnowiec http://kalendarz.eu/

kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne także kalendarze książkowe. Jakikolwiek prawdopodobnie zestawić zlecenie na kalandarze w środku naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny także furt na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice